SPRÁVY |  ŠPORT |  ZAUJÍMAVOSTI |  SEX A VZŤAHY |  FILMY |  POMÔCKY |  PRIDAŤ ČLÁNOK    
 
 
Správy Dnes je pondelok 19. november 2018, meniny má Alžbeta.
 
 
Sociálno-rehabilitačný pobyt Hrabovo

Nepočujúci zo Žiliny opäť spoločne zorganizovali akciu pod názvom „Tichý sociálno-rehabilitačný pobyt“, ktorého sa zúčastnilo spolu 40 ľudí, niektorí  prišli aj so svojimi ratolesťami. Naplánovali si 4-dňový pobyt v letnom čase 4. až  8. júla 2012 v krásnom horskom prostredí.

Prvý upršaný deň sa niesol v znamení menších obáv, nakoľko sa pobyt len začal a mnohým sa nechcelo vďaka pochmúrnemu počasiu ani vycestovať. Podaktorí dorazili až v neskorých nočných hodinách a stihli si ešte pochutnať na grilovaných klobáskach, ktoré pripravili nepočujúci páni. Nasledujúce dni nám skutočne počasie prialo a potešilo nás celodenným teplým slniečkom, za čo sme nesmierne vďační. Zažili sme množstvo zábavy, s nekonečnými výmyslami a návrhmi, čo, kde. kedy, s kým a ako podnikneme a podobne. Každý si mohol zabezpečiť program tak, na čo sa v daný deň cítil a čo ho naozaj lákalo. Rezort Hrabové má v ponuke širokú paletu oddychu a rekreácie. Nachádza sa tam lesný park Tarzanka, člnkovanie na jazere, Bike Park, kde sú k dispozícii horské kolobežky alebo bicykle. Keďže je tento rezort v blízkosti Ružomberka, mali sme možnosť spoznať aj krásu termálnych kúpalísk ako je Bešeňová, kúpele Lúčky a aj neďaleký Aquacity v Poprade.

Ak ste ešte o apartmánoch Hrabovo nepočuli, určite túto milú horskú časť v lokalite Národného parku Veľká Fatra navštívte. Apartmány sú jedinečné, moderné prispôsobené hlavne pre rodiny s deťmi, kde sú k dispozícií aj kuchynky s domácimi kuchynskými spotrebičmi a nechýba ani množstvo atrakcií pre všetky vekové kategórie.

Touto úspešnou akciou by sme chceli poukázať práve na to, že naše centrum nepočujúcich ANEPS Žilina sa snaží aj naďalej spoločne organizovať svoje podujatia, na ktoré pozýva aj iných ľudí a navzájom sa snažia pomáhať si a prezentovať sa u širokej verejnosti. V apartmánoch Hrabovo nepočujúci ešte neboli a práve my sme mali možnosť ukázať, že nepočujúci majú a potrebujú mať okrem svojich kompenzačných pomôcok aj iné potreby, na ktoré sme mohli personál upozorniť a prispieť tak k ich skvalitneniu poskytovaných služieb celej verejnosti. 
Autor : Jana FilipováPublikované : 2012-07-17 20:49:31 1749 x pozreté        Zdieľaj
KOMENTÁRE
 Najnovšie články  
Hendikepovaným vrátili bezplatné cestovanie v bratislavskej MHD
Publikácia Črepiny hluchoty dostala nádych života
MotionSavvy UNI: prvý posunkový jazyk v hlasovom systéme.
M. HOSSA: Aj nepočujúce deti si zaslúžia príležitosti.
 
 Najčítanejšie články  
Miss Nepočujúca sveta
Svetový deň nepočujúcich v Trenčíne – Miss nepočujúca SR ...
Prvý deň kaviarničky „U šálky“
Láska nepozná hranice
 
 Najnovšie videá  
Pozvánka na 3. ročník Deafclub motokáry
5. Birthday Deafclub
Deafclub Paintball 2015
Pozvánka na 6. Birthday Deafclub