SPRÁVY |  ŠPORT |  ZAUJÍMAVOSTI |  SEX A VZŤAHY |  FILMY |  POMÔCKY |  PRIDAŤ ČLÁNOK    
 
 
Správy Dnes je pondelok 19. november 2018, meniny má Alžbeta.
 
 
Kurz „Ako začať podnikať“ pre budúcich Nepočujúcich podnikateľov

V januárovom týždni od 22. až do 28.1.2012, keď bola krajina krásne zapadnutá snehom, nádejní Nepočujúci záujemcovia o podnikanie sa vzdelávali v hoteli Villa Siesta v Novom Smokovci od rána do večera. Kto zmeškal začiatok každého vyučovania, naparil by pokutu. Avšak každý sa snažil pokute vyhýbať, poctivo prišiel včas a vzdelával sa J. Samozrejme, bolo to len symbolicky, šlo iba o vtipnú motiváciu.

Na kurz sa zišlo 19 Nepočujúcich záujemcov o podnikanie z celého Slovenska. Čo sa tam oni dozvedeli, prezradíme vám stručne. Vzdelávali sa o:

  • marketingu - kto je môj zákazník, aký produkt ponúkame svojmu zákazníkovi, cena produktu, miesto poskytovania služieb a propagácia,
  • komunikácii so zákazníkmi,
  • piatich krokoch pri začatí podnikania – zriadenie živnosti, prihlásenie sa do zdravotnej poisťovne, prihlásenie sa do sociálnej poisťovne, registrovanie sa u správcu dane a zriadenie podnikateľského účtu,
  • financiách v podniku – cash flow (=tok peňazí, čiže obsahuje príjmy a výdavky),
  • založení živnosti – čo je živnosť, rozdelenie živností, povinnosti živnostníka,
  • aktívnom opatrení na trhu práce – príspevok na zriadenie chránenej dielne alebo pracoviska, príspevok na pracovného asistenta a príspevok na prevádzkové náklady,
  • písaní podnikateľského zámeru – napr. údaje o žiadateľovi, charakteristika zámeru, postup realizácie zámeru, miesto realizácie zámeru, marketingové informácie (opis ponúkaného produktu, výrobný proces, reklama a podpora predaja, trh a konkurencia), silné a slabé stránky zámeru, finančná prognóza a výška požadovaného grantu.

Cieľom tohto kurzu bolo poskytnúť záujemcom o podnikanie čo najkomplexnejšie informácie o podnikaní, aby záujemcovia mohli sa lepšie pripraviť na rozbehnutie samostatne zárobkovej činnosti. 

Každý Nepočujúci záujemca dostal certifikát, ako doklad o tom, že úspešne absolvoval školenie základných podnikateľských zručností v rozsahu 40 hodín, ktoré ukončil vypracovaním podnikateľského zámeru.


Po získaní certifikátu je na samotnom Nepočujúcom, ktorý sa rozhodne, či sa chce vydať na dráhu podnikania alebo nie. Ak by sa chcel vydať na dráhu podnikania, musel by vypracovať podnikateľský zámer a odovzdať ho do 28.2.2012, aby mohol získať granty aj od Nadácie Pontis v maximálnej výške 3 320 €. Avšak začiatkom marca čaká záujemcov o podnikanie obhajoba. Na základe obhajoby komisia rozhodne, či záujemca dostane granty alebo nie. Držíme im palce.


Kurz „Ako začať podnikať“ bol organizovaný v rámci grantového programu Nadácie Pontis s názvom Hľadáme ďalší zmysel pre podnikanie. Grantový program podporuje spoločnosť Slovak Telekom.

foto: Oľga Shaw

 
Autor : Roman VojtechovskýPublikované : 2012-03-02 19:22:07 2671 x pozreté        Zdieľaj
KOMENTÁRE
 Najnovšie články  
Hendikepovaným vrátili bezplatné cestovanie v bratislavskej MHD
Publikácia Črepiny hluchoty dostala nádych života
MotionSavvy UNI: prvý posunkový jazyk v hlasovom systéme.
M. HOSSA: Aj nepočujúce deti si zaslúžia príležitosti.
 
 Najčítanejšie články  
Miss Nepočujúca sveta
Svetový deň nepočujúcich v Trenčíne – Miss nepočujúca SR ...
Prvý deň kaviarničky „U šálky“
Láska nepozná hranice
 
 Najnovšie videá  
Pozvánka na 3. ročník Deafclub motokáry
5. Birthday Deafclub
Deafclub Paintball 2015
Pozvánka na 6. Birthday Deafclub
 
 Anketa  
 
Prihlásili by ste sa na kurz podnikania?
 
 Možno by som sa prihlásil
 255 hlasov   Možno by som sa prihlásil
 
 Áno, rád by som sa prihlásil
 243 hlasov   Áno, rád by som sa prihlásil
 
 Asi nie
 233 hlasov   Asi nie