SPRÁVY |  ŠPORT |  ZAUJÍMAVOSTI |  SEX A VZŤAHY |  FILMY |  POMÔCKY |  PRIDAŤ ČLÁNOK    
 
 
Správy Dnes je pondelok 19. november 2018, meniny má Alžbeta.
 
 
Nepočujúce Slovenky v Benátkach

Azda každý človek rád zákutia sveta spoznáva. Nie je tomu inak ani u nepočujúcich mladých žien. Romana, Vanda, Diana, Beáta a Viera sa rozhodli spestriť jeden víkend dámskou jazdou.

Kamže sa vybrali? To nám prezradila Romana. V piatok, 17.februára, vyrazili o desiatej večer autobusom. Na druhý deň ráno boli v jednej časti v Benátkach, odtiaľ išli loďou do centra  mesta. Tam videli starobylé mesto kanálov, kde stáli krásne gondoly, kostoly a mnoho mostov, že ani nevedeli spočítať, koľko ich bolo. Vôkol videli mnoho obchodov so suvenírmi, trhov s ovocím, zeleninou a rybami. „Zaujímavosťou sú aj tie domy, kde v nej žijú obyvatelia. Domy sú tesne pri vode. Neviem si predstaviť, keď prídu záplavy. Možno sú na to zvyknutí“, uvažuje.


Spestrením dňa bolo práve poobedie. V Benátkach sa totiž konal karneval. „Bolo to zaujímavé, veľa ľudí sa tam tlačilo, celý deň sme sa s nimi zabávali“, spomína. Pre nich veľkým zážitkom bolo dostať sa do davu farebných masiek a nádherných kostýmov. Karneval v Benátkach patrí totiž medzi  trojicu najznámejších karnevalov sveta. Okrem Benátok je to Rio de Janeiro a Nice. Rozdiel medzi Benátkami a dvoma ďalšími mestami je v tom, že tie dve mestá majú obmedzenú kapacitu diváckych miest a Benátky sú známe tým, že sprievod je voľný, ktokoľvek sa môže ukázať v maske alebo kostýme. Najviac ľudí sa tlačilo na známom námestí sv. Marka.


Prečo práve Benátky? „Chceli sme totiž, aby sme boli mimo Slovenska. V cestovnej kancelárii ponúkali tento zájazd, tak sme sa rozhodli tam ísť.“

Večer o siedmej sa vrátili tam, odkiaľ prišli.

„Odporúčam každému. My sme boli veľmi radi. Mali sme krásne počasie a ešte krajšie spomienky“, uzatvára.Foto: Rímanka Biharyová

 
Autor : Veronika VojtechovskáPublikované : 2012-03-01 19:48:53 2954 x pozreté        Zdieľaj
KOMENTÁRE
 Najnovšie články  
Hendikepovaným vrátili bezplatné cestovanie v bratislavskej MHD
Publikácia Črepiny hluchoty dostala nádych života
MotionSavvy UNI: prvý posunkový jazyk v hlasovom systéme.
M. HOSSA: Aj nepočujúce deti si zaslúžia príležitosti.
 
 Najčítanejšie články  
Miss Nepočujúca sveta
Svetový deň nepočujúcich v Trenčíne – Miss nepočujúca SR ...
Prvý deň kaviarničky „U šálky“
Láska nepozná hranice
 
 Najnovšie videá  
Pozvánka na 3. ročník Deafclub motokáry
5. Birthday Deafclub
Deafclub Paintball 2015
Pozvánka na 6. Birthday Deafclub
 
 Anketa  
 
Boli ste už aj v Benátkach?
 
 Áno
 282 hlasov   Áno
 
 Nie
 263 hlasov   Nie
 
 Uvažujem o tom
 253 hlasov   Uvažujem o tom